Tomasz Sasiński

Tomasz Sasiński

tomek most

Tomasz Sasiński z ulicy Wesołej od przeszło trzydziestu lat zajmuje się wyplataniem z wikliny koszy, łóżek, stołków, foteli i wielu różnych ciekawych rzeczy. Wykonał również model mostu drewnianego na Wiśle, zbudowanego przez Niemców w 1942 roku, który to przetrwał do końca lat 80 tych XXw.  

Prace pana Tomasza prezentowane były już podczas Dni Nowego Brzeska jak również na Mistrzostwach Polski w Skawinie.

Pasją pana Tomasza jest również sport. Tomasz Sasiński kojarzony jest powiecie proszowickim jako ten, który od wielu lat czynnie uprawia sport. Pan Tomasz, który swoją karierę piłkarską zaczynał w latach 50-tych w Nadwiślance, następnie grał w A-klasowej drużynie „Olimpia” Zgorzelec, Sparcie Kazimierza Wielka a nawet w „Wiśle” Śmiłowice.

Dwie inne pasje sportowe pana Tomasza to tenis stołowy, i górska turystyka rowerowa.- Co roku wyjeżdżam na wypoczynek do Szczawnicy i uprawiam turystykę pieszą w górach.

Od momentu kiedy pan Tomasz przeszedł kilkanaście miesięcy temu na zasłużoną emeryturę systematycznie uprawia turystykę rowerową. W ciągu ponad roku przejechał już ponad 6 tys. km jak wskazuje licznik na jego rowerze

Dodaj komentarz